Ana Sayfa / Gündem / Alanya-KKTC Feribot Seferleri Başlıyor!

Alanya-KKTC Feribot Seferleri Başlıyor!

Alanya Kıbrıs Girne seferleri 30 Mayıs 2018 tarihi itibarı ile yeniden başlıyor. Katamaran tipi deniz otobüsü ile yapılacak olan seferler şimdiden büyük ilgi gördü. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC)-Alanya feribot seferi 3 saat 20 dakika sürecek.
Denizcilik Genel Müdürü İbrahim Baştuğ, konu ile yaptığı açıklamada; Girne-Alanya arasındaki seferlerin katamaran türü deniz otobüsü ile yapılacağını belirtti. Baştuğ, “Seferlerimiz Çarşamba saat 10.00 Girne-Alanya, Perşembe saat 12.00 Alanya-Girne ve Cumartesi saat 10.00 Girne-Alanya, Pazar saat 12.00 Alanya-Girne şeklinde haftada 2 kez tekrarlanacak. 3 saat 20 dakika sürecek olan yolculuğumuzda ilk sefer 30 Mayıs 2018’de başlayacak. 28 Ekim 2018 tarihine kadar sürmesini planladığımız feribot ulaşımımızda toplam 44 seferin yapılacağını öngörüyoruz. Seferimizin duyurulmasının üzerinden henüz 2 hafta geçmesine rağmen ciddi anlamda bir hareketlilik söz konusu. Talep doğrultusunda seferlerimizi haftada 3 ya da 4’e çıkartacağız” dedi.
Yücel: “Seferlerin Alanyamıza hayırlı olmasını dilerim”
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, seferlerin şehir turizmine de olumlu yansıyacağını söyledi. Başkan Yücel, “Alınan bu kararın şehrimize turizm açısından da olumlu bir katkısı olacaktır. Kıbrıs-Alanya seferlerinin hem sizlere hem de şehrimize hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim.”