Ana Sayfa / Ekonomi / Bozdağ’dan Suriye Açıklaması!

Bozdağ’dan Suriye Açıklaması!

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu Toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Suriye’deki kimyasal saldırı içinde konuşan Bozdağ “Suriye, artık hesap yapılacak bir konu olmaktan çıkmıştır. Hepimizin insanlığımıza, hepimizin vicdanına sahip çıkma vaktidir.” dedi.
Bozdağ açıklamalarına şöyle devam etti:”Bugüne kadar 102 mayın, 739 el yapımı patlayıcı tespit edilmiş ve imha edilmiştir. Zeytin Dalı Harekatı, planladığı gibi başarılı bir şekilde devam etmektedir.” diyen Bozdağ, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında 4 bin 44 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

Bozdağ, Suriye’deki kimyasal saldırıyla ilgili olarak, uluslararası toplumun birlikte hareket etmesinde son derece önem, fayda olduğunu belirterek, “Suriye, artık hesap yapılacak bir konu olmaktan çıkmıştır. Hepimizin insanlığımıza, hepimizin vicdanına sahip çıkma vaktidir.” şeklinde konuştu.

‘KİMYASAL SİLAH KULLANILDIĞI ÇOK NET GÖRÜNÜYOR’
Konunun net şekilde soruşturulmasında ve aydınlatılmasında fayda olduğunu söyleyen Bozdağ, “Tarafların iddialarına bırakılmayacak kadar önemli bir konudur bu.” dedi.
Bekir Bozdağ, Suriye’deki kimyasal saldırı ile ilgili, “Bize ulaşan bilgiler hem istihbarat örgütümüz üzerinden hem de elde edilen haberler, görüntüler ve fotoğraflar üzerinden baktığımızda burada kimyasal silah kullandığı çok net bir şekilde gözüküyor ancak bunun uzmanlar tarafından da elbette incelenmesi ve soruşturulması son derece önemlidir.” ifadelerini kullandı.