Yazıcıoğlu kasedi için ilk kez konuştu!

Yazıcıoğlu kasedi için ilk kez konuştu!
BBP lideri Mustafa Destici, Erdoğan'ı seçimde zorlamak için piyasaya sürülecek Yazıcıoğlu kasedi için ilk kez konuştu.12.03.2014 08:46
 Seçim öncesi Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüyle iligili şüpheleri Başbakan Erdoğan'ın üzerine çekecek bir kasetin yayınlanması bekleniyordu. İddialara göre bu kasetle hem Erdoğan altında bırakılacak hem de ülkücülerin sokağa dökülmesi sağlanacak.

 

Star gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren bu iddiaları BBP'nin tepe ismi Mustafa Destici'ye sordu. Destici, Erdoğan ile Muhsin Yazıcıoğlu'nun aralarının iyi olduğunu vurguladı ve cemaatin ortaya çıkaracağı iddialar ile ilgili "5 yıldır elinizde madem neden tutuyorsunuz?" diye sordu ve Yazıcıoğlu'nun adının bu olaylara karıştırılmasından rahatsızlığını dile getirdi. İşte o görüşme...

 

Destici’ye sonra, 25 Mart’ta piyasaya sürüleceği iddia edilen merhum Muhsin Yazıcıoğlu ile ilgili spekülasyonları sordum. “Bu konuda size ulaşan bir şey var mı?” dedim. Destici şunları söyledi:

 

“Hayır bize ulaşan hiçbir şey yok. Rahmetli Başkanın şehadetinin böyle bir kavgada malzeme olarak kullanılmasından da BBP camiası olarak son derece rahatsızız. Savcılık orda. Dosya açık, elinde bilgi - belge olan gider savcılığa verir. Hem niye 5 yıldır elinde tutuyorsun da savcılığa vermiyorsun?”YAZICIOĞLU'NUN ERDOĞAN İLE İLİŞKİLERİ İYİYDİ

 

Destici’ye, “Merhum Başkan’la Başbakan Erdoğan arasında olumsuz bir şeyin geçmiş olması

 

ERDOĞAN NE DÜŞÜNÜYOR?

Urfa gezisi sırasında Başbakan’ın uçağında, Başbakan’ın danışmanları ile sohbet ederken “Spekülasyonlara Başbakan’ın nasıl baktığını” da sordum.

 

Bir danışman Başbakan’ın bu spekülasyonlara çok üzüldüğünü belirttikten sonra “Merhum Muhsin Bey benim son derece sevdiğim aziz bir dostumdur. Kardeşim kadar sevdiğim birisidir. Zaman zaman istişare ettiğim, memleket meselelerini paylaştığım bir dava insanıdır. Ölümüne gerçekten çok üzüldüm, kalbim parçalandı. Bu tarz spekülasyonlar nasıl üretilir, anlamıyorum” dediğini nakletti.

 

ihtimaline nasıl bakıyorsunuz? Spekülasyonlar daha çok o konuda ortaya atılıyor” diye sordum.

 

Destici bu konuda şunları söyledi:

 

“Başbakan’la merhum Başkan arasında olumsuz bir şey bulunmasına ihtimal vermiyorum. Son anına kadar Başkan’la Başbakan arasındaki ilişkiler çok iyi idi.”

 

Başkan Destici’ye sonra“Böyle bir kasetin ortaya çıkarılması durumunda Alperenler Camiasının bir takım eylemlere girişebileceği ihtimaline nasıl baktığını” sordum.

 

Başkan bunu cevaplarken önce, merhum Yazıcıoğlu’na izafe edilen “Bizim tarlalarımız sürülmüş” ifadesinin gerçeği yansıtmadığını, Başkan’ın böyle bir sözünün bulunmadığını, bunu Başkan’a izafe etmenin onu itibarsızlaştırmak anlamına geleceğini” söyledi. Şöyle konuştu:

 

“Böyle bir sözün söylendiğini iddia eden Faruk Mercan’a, Şamil Tayyar’a, Ersoy Dede’ye “Hani nerde söylendi bu söz, görüntüsünü gösterin dedim, kimse gösteremedi. Yok böyle bir söz. Başkan böyle bir tarla sürülmesine göz yumar mı?”

 

Destici daha sonra “Her topluluğun içine şu veya bu istihbarat kurumunun elemanının sızmış olabileceğini, Alperenler’in de Ülkücülerin de buna maruz kalabileceğini” belirtti “Ancak biz herhangi bir provokasyona imkan vermeyiz” dedi.

 

Destici, Muhsin Başkan’ın şehadeti konusunun açıklığa kavuşturulmasını istedi. “Bizim 7 konuda şüphemiz var, bunlar açıklığa kavuşmalı” diye konuştu.

 

Destici, bu konuda ilgililerin bir kere olsun çağırıp “Derdiniz ne” diye sormamasından da şikayetçi.

 

BBP lideri son olarak, Başbakan yardımcısı Emrullah İşler’in Muhsin Başkan’ın şehadetini suikast olarak nitelediğini ve devlet içinde birilerinin bu suikasta karışmış olabileceğine işaret ettiğini de belirterek “Bu, Hükümet adına söylenmiş ilk suikast iddiasıdır. Biz bile bugüne kadar bunu bu açıklıkta seslendiremedik. Şayet sayın Bakan’ın elinde somut bir bilgi varsa, bunun üzerine gitmek bir görevdir” dedi.

 

 

Yazıcıoğlu ile ilgili bu kasetle ortalık karışacak!

 

Yazıcıoğlu'nun ölümüyle ilgili Mustafa Destici'nin ses kaydının yayınlanmasıyla ortalığın karıştırılması bekleniyor.


Etiketler: Muhsin Yazıcıoğlu - Destici

Diğer SİYASET haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.