Ana Sayfa / Gündem / Kılıçdaroğlu’ndan “Lan” Eleştirisi!

Kılıçdaroğlu’ndan “Lan” Eleştirisi!

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu gazete ve televizyonların Ankara temsilcileriyle bir araya geldi. Gündeme dair soruları cevaplayan Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “lan” diye hitap etmesiyle alakalı eleştirilerini şöyle dile getirdi:

Kemal Kılıçdaroğlu, bir soru üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘ulan’ diye hitap etmesini şöyle eleştirdi; “Cumhurbaşkanlığı makamını işgal eden zat bu şekilde konuşamaz. Bu sözcüğü kullanırsa daha kahraman olacağını söyleyenler var. O sözcüğü kullanmak için kim aldattı onu, merak ediyorum. Yarın öbür gün beni aldattılar diyecek. Kendisi bu dili kullanabilir, ama bulunduğu makamın bu dili kullanmasını engellemesi gerekir. Cumhurbaşkanlığı makamı bugün işgal altında, Anayasaya göre tarafsız olması gereken ve bunun için yemin edilmesine rağmen yemine de uyulmuyor. Cumhurbaşkanı benim Cumhurbaşkanı değil, Türkiye’nin Cumhurbaşkanı değil, AKP’yi temsil edebilir.

Kılıçdaroğlu hükümetin Suriye politikasını şu sözlerle eleştirdi:Orta Doğu’da PYD’ye meşruiyet kazandıran Erdoğan’dır. Salih Müslim’i Türkiye’ye davet edip ağırlayan kim? PYD’den Esad ile çatışmalarını istediler. Şimdi bizimle çatıştırıyorlar. Bunların yatacak yeri yok. Şehitlerimiz geliyor. Dedi.