Ana Sayfa / Sağlık / Bu Kolay Detoksla Toksinlere Veda Edebilirsiniz!

Bu Kolay Detoksla Toksinlere Veda Edebilirsiniz!

Bu kolay detox toksinlerden arınmanıza yardımcı olacak. Sigara, hava kirliliği, gıdalar ve daha bir çok sebepten vücudumuz toksinlere maruz kalıyor, bu toksinlerin bir kısmından kurtulabiliyoruz fakat bir kısmıda vücudumuza yer edip hastalıklara, yorgun hissetmemize ve çeşitli zararlara sebep oluyor. Ayak detoksu ile vücudunuzdaki toksinlerden kurtulabileceğinizi biliyor muydunuz?

Bu detoksu denediğinizde sonuç sizi şaşkına çevirecek. Ayak vücuttaki bir çok sinirin geçiş noktası, uzak doğu tıbbında da ayakla ilgili tüm vücudu kapsayan şifa teknikleri var, o denli önemli ki ayaktaki her bir nokta vücuttaki ayrı bir organı uyarıyor. Tarifini vereceğimiz detoks kolayca evde hazırlayabileceğiniz ve malzemelerinin hemen hemen her evde bulunabildiği bir şifa yolu.

Ayak detoks için malzemeler

– 1 çift çorap

– 1 adet soğan

– Yapışkanlı bez

– 3 diş sarımsak

Ayak detoks hazırlanışı ve kullanma şekli

Öncelikle bir adet soğanı ve 3 diş sarımsağı minik parçalar halinde doğrayın. Bir tencerede 2 bardak suyu kaynatın. Su kaynadıktan sonra ocaktan alın ve ılıması için bir süre bekletin. Su ılık bir hale geldikten sonra soğan ve sarımsağı ekleyip tekrar kaynatın. Su ayağınızı yakmayacak ısıya ulaştığında yapışkanlı beze karışımı sürün. Yapışkanlı kısmını ıslatmamaya dikkat edin ayağınızdan çıkmasın. Yapışkanlı bezi yatmadan önce ayağınızın orta taban kısmına yapıştırın. Ertesi sabah yapışkanlı bezin görüntüsünü gördüğünüzde şaşıracaksınız.