Ana Sayfa / Dünya / Ohal Bir Kez Daha Uzatılıyor, Seçim Açıklaması Yarın!

Ohal Bir Kez Daha Uzatılıyor, Seçim Açıklaması Yarın!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki 2 saat süren Bakanlar Kurulu toplantısının sonlanması ile birlikte Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ konuşulanlara ilişkin açıklama yaptı. Bozdağ, ‘erken seçim konusundaki gerekli açıklama yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Lideri Devlet Bahçeli görüşmesinden sonra yapılacak dedi.
Bozdağ’ın toplantıda konuşulanlara ilişkin açıklamaları şu şekilde:
Cumhurbaşkanımız başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu, Milli Güvenlik Kurulu’nun tavsiye kararına uyarak, olağanüstü halin 3 ay daha uzatılmasına ilişkin tezkereyi karara bağladı ve TBMM Başkanlığı’na gönderdi. Eğer TBMM Genel Kurulu bu tezkereyi kabul ederse olağanüstü hal 3 ay daha uzatılmış olacaktır.
Olağanüstü hal terör örgütlerine ve teröristlere karşı ilan edilmiştir ve bu süre içerisinde terör örgütlerine ve teröristlere karşı uygulanmıştır. Bundan sonra da terör örgütleriyle ve teröristlerle etkin mücadele için uygulanmaya devam edeceklerdir. Vatandaşımızın rutin hayatında bugüne kadar bir değişim olmadığı gibi bundan sonra da bir değişim olması söz konusu değildir.”

“Ege’de bulunan adalarla ilgili ihtilaflı olan konular çok nettir. Türkiye’nin Ege’de bir oldu bittiye göz yumması izin vermesini kimse Türkiye’den beklemelidir. Eğer
Yarın MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli ile AK Parti Lideri ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi 13.30’da bir araya gelecekler ve konuyu değerlendirecekler.
Esasında bu konuya ilişkin gerekli değerlendirme ve açıklamalar, bu değerlendirmeden sonra yapılacaktır. Onun için yarın 13.30’u beklemenizi tavsiye ederim.” Yunanistan öyle bir hesap yapıyorsa o hesap Ege Denizi’nin içinde batar gider.” dedi