Ana Sayfa / Gündem / Şenol Hoca “Favori Değiliz”

Şenol Hoca “Favori Değiliz”

Şampiyonlar liğinde Bayern Münih ile karşılaşacak olan Beşiktaş’ın Teknik Direktörü Şenol Güneş ve oyuncu Gary Medel düzenledikleri basın toplantısında çarpıcı açıklamalarda bulundular. Tecrübeli hoca kendilerini bu maç için favori taraf olarak görmediklerini söyledi ve şunları ekledi: işte Şenol Hocanın ve Medel’in açıklamaları:

İşte Şenol Güneş’in açıklamaları;

Bizi hiçbir şey etkilemedi. Ortalığı toz dumana karıştıranlar, sonra sorunu kim çıkardı diye konuşmayı çok seviyor bizde. Bayern Münih maçına kadar Bayern Münih konuşanlar, maç gelince başka şey konuşmak istiyor. Ülkedeki futbol kültürünü ben de değiştirmek isterdim.

Bayern Münih bu sezon evinde hiç kaybetmeyen bir takım. Uluslararası arenada en üst seviyedeki takımlardan biri. Olumsuz bakmıyoruz. Kendi futbolumuzu oynayıp sonuç almaya çalıştık gruplarda, yarın da öyle olacaktır. Yarın atacağımız gol ve goller bize avantaj sağlayacaktır. Bu zor olacak ama bu zorluğu aşacak oyuncu kadromuz var. Umarım başarılı oluruz.

Bayern’in kadrosu genelde belli, 1-2 değişiklik olabilir. Hücum anlayışı ile oynayan bir takımız, yarın savunmayı da önde yapmak istiyoruz, yarın bizim için bir test maçı olacak. Herkesin beklediği bir kadro çıkacağını düşünüyorum ama maç içinde değişiklikler olabilir. Geçmişi ve geleceği konuşmak yerine yarını yaşayacağız biz.

İlk defa kendimizi favori görmüyoruz ve bunu söylüyoruz. Almanya olduğu için bunu söylüyoruz. Oyuncu kalitesi kadar iş ciddiyeti var. Rakip ne olursa olsun, oyun ne olursa olsun aynı ciddiyetle yaklaşıyorlar.”

“Dağdaki bir çiçeğe benziyoruz, buradan bir şey üretmeye çalışıyoruz. Yarınki alacağımız bir sonuçla, bizim futbolumuzun ve geçmişimizin, Almanya’nın üstünde olduğunu söyleyemem.